A búvárok hétfőn újabb merülést hajtottak végre, és az eddigiekkel ellentétben már el tudták hagyni a létrát a víz alatt. Még nincs döntés, hogy a holttestekkel együtt emelik ki a hajótestet, vagy először a holttesteket hozzák felszínre és csak utána a hajóroncsot. A TEK tájékoztatása szerint szinte minden eszköz a rendelkezésükre áll, már csak egy 200 tonna teherbírású darura várnak. Nagyjából ezer ember dolgozik a roncs kiemelésén és az eltűntek keresésén – olvasható a hirado.hu-n.
Az M1 tudósítója korábban arról számolt be, hogy bonyolítja a mentést, hogy a Hableány mélyebben lehet annál, mint amit eddig mutattak a műszerek, nem 6-7 méteres, hanem 8-9 méteres vízben.
A hatóságok nem csak a vízről és partról ellenőrzik a Dunát, hanem a levegőből helikopterek is figyelik a mentést és a kutatást. A mérnökök, vízügyi szakértők, magyar és külföldi búvárok pedig folyamatosan tanácskoznak a Margit-szigeten kialakított mentőbázison. Több százan dolgoznak azon, hogy a roncs helyzetét a lehető leggyorsabban és legbiztonságosabban körülhatárolják, és megtalálják a hajóbalesetben eltűnt embereket – olvasható a hirado.hu oldalon.
A Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ főigazgatója hétfőn délelőtt 11 órakor tájékoztatót tartott a mentési munkálatokról.
Forrás: hirado.hu